Lajme

45 të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

 

 

 

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar 45 raste pozitive me COVID-19, dhe janë raportuar 4 raste të vdekjeve.

Kjo është bërë e ditur në raportin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), në të cilin thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 298 qytetarë, kurse numri i rasteve aktive është 2928.

Të ngjashme